Bułka, chleb - Najlepsze wyniki dają sam miąższ lub kawałek skórki z nim. Pieczywo musi być świeże, puszyste. Chleb najlepiej pszenno - żytni. Starsze pieczywo najlepiej nawilżyć parą. 
     Ciasta - W chwili obecnej w sklepach wędkarskich można zakupić wiele różnego rodzaju ciast o różnych smakach, oraz zapachach. Ale czasami przyjemniej jest samemu takie ciasto przyrządzić i ile radości sprawia obfity połów na tego typu przynętę przyrządzoną własnymi rękami.
     Przepisami na własne ciasto zajmiemy się w innym dziale... 
    Kulki proteinowe, pelet  - Przynęty stosowane stosunkowo od niedawna. Jest wiele receptur na sporządzenie kulek proteinowych, ale również jest cały asortyment tych przynęt dostępny w sklepach na terenie całego kraju. Od najróżniejszego rodzaju zapachów po wielkość. Na kulki proteinowe głównie łowi się karpie, oraz amury, ale niekiedy zdarza się trafić na nie dużego leszcza. 
     Inne przynęty roślinne - I tutaj mamy wiele najróżniejszych przynęt roślinnych. Praktycznie wiele artykułów przynosi bardzo dobre efekty połowów, na różnego rodzaju gatunki ryb. Są to między innymi: pęczak, płatki owsiane, pszenica, siemię konopne, groch, ziemniaki, owoce, porosty i glony

ZDJĘCIA

  • Kozielno kwiecień 2008